1. Ankiety online

To zdecydowanie najprostsza opcja na zarabianie w internecie oraz szybką i łatwą kasę online. Nie jest to raczej opcja na zostanie milionerem ale wysiłek jest mały, a serwisów umożliwiających zarobkowanie online sporo.

Przed rejestracją w serwisie ankietowym upewnij się, że rejestracja jest darmowa, a sam serwis jest częścią większej grupy badawczej. MyPanelBase jest częścią grupy Cint AB. To daje realną szansę na to, że ankiet będzie na prawdę dużo, a co się z tym wiąże również dużo możliwości zarobienia pieniędzy.

2. Praca jako freelancer

Freelancer czyli inaczej wolny strzelec. Specjalizacja w konkretnej dziedzinie daje możliwość zarobkowania z dowolnego miejsca na świecie. Najpopularniejsze zawody wśród freelancerów to fotograf, copywriter, tłumacz, programista, grafik.

Zrobione zdjęcia możesz sprzedać online na Shutterstock lub Fotolia. Pamiętaj, aby było one wysokiej rozdzielczości i dobrej jakości. Tylko takie zdjęcia mogą liczyć na powodzenie.

3. YouTube

Ostatnio coraz popularniejsze jest tworzenie własnych kanałów YouTube. Jeśli masz hobby lub pasję i lubisz o tym opowiadać to idealny sposób na zarabianie dla Ciebie. YouTube umożliwia zarabianie w Internecie dzięki reklamom AdSense. Model jest prosty. Im więcej osób odwiedzi Twój kanał, tym więcej pieniędzy zarobisz.

4. Prowadzenie własnego bloga

Prowadzenie własnego bloga daje podobne możliwości jak YouTube, wymaga przy tym mniej nakładów. Wystarczy pomysł, umiejętność pisania tekstów oraz dobierania do nich odpowiednich ilustracji. Te możesz za darmo znaleźć np. w serwisie Pexels lub Pixabay. Możesz zarabiać dzięki umieszczaniu reklam, współpracy z markami i sklepami online oraz pisaniu tekstów sponsorowanych. Bloga możesz założyć np. w serwisie WordPress lub Wix.

5. Bitcoin i kryptowaluty

Handel Bitcoinem i krypto-walutami cieszy się ostatnio ogromnym zainteresowaniem. Wartość samego Bitcoina w ciągu ostatniego roku urosła niemal 10-krotnie, a za jednego Bitcoina na giełdzie Bitbay trzeba płacić niemal 60 tys. zł. Ten sposób zarabiania wiążę się również z dużym ryzykiem. Bitcoin i inne krypto-waluty potrafi bardzo szybko rosnąć, ale też równie szybko spadać. Zalecamy dużą ostrożność osobom, które wybiorą tą formę zarabiania.